12 października to w Hiszpnanii ważna data, gdyż w tym właśnie dniu Krzysztof Kolumb (hiszp. Cristóbal Colón) odkrył Amerykę. Oprócz Hiszpanii, świtęto to obchodzone jest również w Stanach Zjednoczonych i krajach Ameryki Południowej. Tego dnia w wielu miejscach na świecie odbywają się huczne parady i uroczystości. Najbardziej znaną jest wielka parada w Nowym Jorku, która ma ogromne znaczenie dla mieszkających tam Włochów (Kolumb był z pochodzenia Włochem).

Wiele wspólnego z Krzysztofem Kolumbem i odkryciem Ameryki ma Sewilla. To właśnie stąd Kolumb wypłynął w 1492 roku w poszukiwaniu krótszej drogi do Indii. To tutaj w królewskim pałacu został przyjęty na audiencję przez Izabelę Kastylijską i Fernanda Aragońskiego po podróży do Ameryki. Ponad to, zdobyte w Nowym Świecie złoto i inne bogactwa przechodziły przez Sewillę, która miała królewski monopol na handel z koloniami, co zapewniało miastu niesamowity rozwój. Wreszcie to tutaj, w sewilskiej Katedrze Kolumb został pochowany!

Dlaczego 12 października? To wtedy Krzysztof Kolumb wraz ze swoją załogą po raz pierwszy ujrzał amerykańską ziemię.

Tłumaczenia ustne i pisemne w zakresie języka hiszpańskiego. Przystępne ceny.

 

 

 

 

Grób Krzysztofa Kolumba w Katedrze w Sevilli

 

 

 

 

 Ustne tłumacz oraz pisemne hiszpańskiego Szczecin Koszalin Poznań Kraków Wrocław Lublin Białystok Warszawa Łódź Zakopane Bielsko Biała Lublin Rzeszów Przemyśl Toruń Bydgoszcz Gdańsk Gdynia Sopot Gorzów Katowice Kielce

Pomnik upamiętniający Kolumba

 

 

 

 

Dzień 12 października to również uroczystość patronki narodu – Matki Bożej Pilar z Saragossy. Miasto przyciąga z tej okazji rzesze pielgrzymów, którzy gromadząc się na placu przed bazyliką i katedrą składają patronce owoce, warzywa i starannie przygotowane na ten dzień bukiety kwiatów. Podczas Dia de Nuestra Seńora del Pilar Saragossa rozbrzmiewa dźwiękami muzyki, gwarem procesji, spektakli teatralnych, wystaw, zawodów sportowych, walk byków czy pokazem sztucznych ogni.

[fb_button]

 

 

 

 

Kliknij, aby ocenić
[Ogółem: 0 Średnia: 0]

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.