O korzyściach płynących ze znajomości języków obcych nie trzeba chyba nikomu mówić. Zastanawiałeś się jednak, dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego?

Tysiące Polaków zna język hiszpański. Światowej sławy intelektualiści jak Ryszard Kapuściński czy Witold Gombrowicz utrzymywali bliskie kontakty ze światem hiszpańskojęzycznym.

Hiszpański jest językiem urzędowym w 21 krajach, których ludność wynosi około 410 milionów. Ponadto, dla blisko 35 milionów mieszkańców Stanów Zjednoczonych Ameryki i dwóch milionów z różnych państw jest on językiem ojczystym.

Wpływ języka hiszpańskiego w dziedzinie kultury, polityki i ekonomii wzrasta z każdym dniem, a jego zastosowanie w Internecie, jak i w świecie nauki i techniki jest znaczące.Język hiszpański - nauka, tłumaczenia

Znajomość języka hiszpańskiego jest niezbędna dla sporej części świata. W Stanach Zjednoczonych jest wybierany jako pierwszy język obcy. Także w Unii Europejskiej obserwuje się ciągły wzrost zainteresowania tym językiem: w przeciągu ostatnich kilku lat liczba uczących się hiszpańskiego w szkołach wzrosła dwukrotnie.

W Polsce coraz więcej uniwersytetów oferuje studia w zakresie filologii hiszpańskiej bądź iberystyki. Łącznie z lektoratami przeznaczonymi dla słuchaczy wszystkich wydziałów, liczba studentów uczących się języka hiszpańskiego w szkolnictwie wyższym wzrosła do ponad 13 tysięcy. Jednocześnie, 16.500 osób uczy się hiszpańskiego już na poziomie szkolnictwa nie uniwersyteckiego, z czego około 2000 to uczniowie różnych oddziałów dwujęzycznych realizujących intensywny program nauczania.

Tak samo jak w innych krajach Unii Europejskiej, hiszpański jest językiem obcym mającym największy przyrost procentowy w Polsce.

Chciałbym zachęcić Cię do nauki języka hiszpańskiego. Ta decyzja to postawienie na pewną wygraną, która otwiera przed Tobą różnorodne możliwości zawodowe, nawiązywanie nowych kontaktów oraz rozwój osobisty.

Na stronie przygotowałem mnóstwo ciekawych materiałów do nauki języka hiszpańskiego oraz z informacji na temat krajów hiszpańskojęzycznych. To nie tylko Hiszpania, lecz również wiele innych ciekawych krajów, których większość znajduje się w Ameryce Łacińskiej. 

Kliknij, aby ocenić
[Ogółem: 5 Średnia: 5]